צור קשר ראשוני
שם
אימייל
טלפון
 
לקוחות מספרים
פולי הקפה שלי
חשוב מאוד לבחור את ספק הקפה. זה הקפה שלי הוא בהחלט מקור לקפה הטוב ביותר
באווה מצאתי את הקפה האיכותי ביותר שיש כיום במדינה
בתור חובב קפה מושבע, אני ממליץ בחום על קפה אווה! כי מגוון כזה וארומה שכזו לא תמצאו בשום מקום אחר.

פולי קפה ירוקים – כמה, איך ואיפה קונים?

חולמים על קלייה עצמית / ביתית של פולי קפה ירוקים? ראשית יש לדעת מה זה בדיוק קפה ירוק, איך ואיפה קונים פולי קפה ירוקים ומה בדיוק עושים עם איתם לאחר מכן. על מסע התענוגות הרומנטי של פולי קפה ירוקים - בכתבה הבאה.

מצד אחד, פולי קפה ירוקים הם כל כך פחות "סקסיים", ארומטיים ומושכים לעין ולבלוטות הטעם והריח מהגלגול הקלוי שלהם. מצד שני, מדובר בנכס יקר ערך שאין לזלזל בו כלל ועיקר. פולי קפה ירוקים, קשים ואנמיים ככל שיהיו, אוצרים בתוכם את כל התכונות, הארומות והטעמים שמושכים אותנו כל כך לקפה הקלוי והטרי.
פולי קפה פולי קפה פולי קפה

אז מהם בעצם פולי קפה ירוקים?
בגדול, ניתן לחלק את גלגולו של הקפה לשני חלקים עיקריים: החלק הראשון כולל את תהליך הגידול של פולי הקפה בארץ המקור – ארצות הגידול. את חלקו השני של חייהם מעבירים פולי הקפה בארצות הקלייה והצריכה.
בעבר, המסע שעברו פולי קפה ירוקים נחשב בעבר למסע קסום ורומנטי מאוד. מארצות אקזוטיות כמו הודו, אינדונזיה, ברזיל ועוד, הגיעו פולי קפה עד לאירופה ולאמריקה הרחוקה. הקפה היה עובר מסע ארוך כל כך, עד כי נולד סוג מסוים של קפה (הנקרא קפה מלבר) שקיבל תבלון מיוחד כתוצאה מהמלח שהגיע עם רוחות הים במהלך המסע הימי.
אך העשורים האחרונים הביאו מהפכות של ממש בתחום והמרחקים בין ארצות הגידול והקלייה של פולי קפה הצטמצמו עד מאוד. היום, לדוגמה, ברזיל, המגדלת כ-40% מסך פולי הקפה בעולם כולו, נחשבת גם לצרכנית קפה מובילה בעולם וגם בתי הקליה שבה משתכללים ומתמקצעים עם השנים.
המטרה: למזער את משך הזמן מרגע הקליה לרגע השתיה
הרעיון שעומד מאחורי קלייה עצמית של פולי קפה ירוקים הוא הרצון לקצר עד כמה שניתן את משך הזמן מרגע קליית הקפה ועד לצריכתו. לצורך העניין, חובבי קפה אמיתיים היו מעדיפים לקנות קפה ירוק ולקלות אותו בבית, מאשר לצרוך קפה שנקלה אך לפני שבועיים.
דווקא ברמה המסחרית, עבור בתי קפה ורשתות קפה, הקלייה העצמית מומלצת פחות, משתי סיבות: 1. הלוגיסטיקה הכרוכה בקליית קפה, הכוללת הקצאת שטח יעודי לכך, רכישת מכונות והעסקת מומחים בתחום, אינה קלה לתפעול כלל וכלל. 2. ברשתות קפה יש צורך גדול באחידות איכות הקפה ובטעמו. קלייה עצמית עשויה לפגוע בערך החשוב הזה.
איך בוחרים פולי קפה ירוקים?
השמועה אומרת שקפה ירוק בעל צבע עמוק, הנושא גם ריח דומיננטי, נחשב לקפה איכותי. אך האמת היא שאין קשר של ממש בין הדברים. להבדיל מפולי קפה קלויים הניחנים בצורה, מרקם וריח הנראים לעין, פולי קפה ירוקים מאופיינים פחות לעין הבלתי מזויינת. כך שבעוד קפה קלוי ניתן ומומלץ לקנות רק במגע יד ובמראה עיניים, קניית קפה ירוק היא בעיקר עניין של קשרים טובים. אמנם יש קשר מסוים בין צורת הגרעין וצבעו, למידת איכותו, אבל מאחר ולכל סוג קפה יש דרך הכנה ייחודית לו, חשוב לעבוד מול סוחר קפה שיודע על מה הוא מדבר.
מה הכוונה? אם הסוחר מספר לכם שהקפה שאתם עומדים לקנות בא מאזורים נמוכים באפריקה, חשוב לדעת שזה אכן כך, כיוון שאלה נתונים שצריך לקחת בחשבון בתהליך הקליה. דווקא השלבים השונים בתהליך הקליה הם שמוציאים החוצה טעמים שונים והם שיקבעו את טעמו הסופי של הקפה.
קניית פולי קפה ירוקים בבתי הקפה: "קפה בעיר" / "קפה בשוק"
ברשת קפה אווה – קפה בעיר (בעיר התחתית בחיפה) וקפה בשוק (בשוק הכרמל בתל אביב) ניתן לרכוש קפה ירוק המגיע מסוחרים ותיקים ומנוסים, המביאים איתם תוצרת משובחת שעוברת את רף הכניסה הגבוה של בתי ברוקרים יוקרתיים לקפה, הפועלים כבר למעלה ממאה שנה.

ניתן לרכוש קפה ירוק בבית קפה עצמו, או להזמין קפה ירוק דרך האינטרנט, עם אפשרות למשלוח עד הבית בכל כמות שתרצו.  

לחצו כאן לקריאה נוספת על קליית פולי קפה ירוקים.

  כניסה
  אימייל: mr@avacoffee.com
משו משו - אתר אינטרנט - בניית אתרים- קידום אתרים